רשתות תקשורת

היום בעידן המאה ה-21 אין בית ובטח שאין עסק שלא מוטמעים בו רשתות תקשורת שנועדו להעביר מידע ונתונים , או לבצע אינטראקציה בין מספר מכשירים שונים כמו למשל בין מספר מחשבים שונים, או בין מחשב למצלמה הדיגיטלית וכד'. 

ניתן למצוא היום סוגים שונים של רשתות תקשורת המיועדות לתת מענה לצרכים שונים ולהשיג מטרות שונות, יש רשתות תקשורת בעסקים, ויש רשתות תקשורת בבתים, יש רשתות תקשורת קוויות, ויש רשתות תקשורת אלחוטיות, יש רשתות תקשורת שמשתמשות בקווי טלפוניה לשם העברת הנתונים, ויש רשתות תקשורת שמשתמשות בסיבים אופטיים לשם העברת הנתונים.

הקמת רשת תקשורת מחשבים הפכה להליך שגרתי בעסקים רבים משום, שרשת תקשורת בעסקים מביאה איתה יתרונות רבים שהם: 

  • ייעול תהליכי העבודה בעסק והגדלת התפוקה בעסק תוך כדי צמצום העלויות הכספיות . 
  • אפשרות לשיתוף קבצים בין עובדי הארגון – העובדים המשתמשים ברשת התקשורת יכולים לשתף בינהם את הקבצים השונים והנתונים השונים, וכך הם משיגים ייעול של תהליכים העבודה , ותפוקה גבוהה יותר.

רשתות תקשורת להעברת נתונים

  • אבטחת מידע – כל המידע שנמצא על רשת התקשורת של העסק מאובטח באמצעות תוכנת אבטחה מיוחדת. ורק לעובדים המורשים יש אפשרות להשתמש במידע הנמצא ברשת התקשורת. 
  • אפשרות לעבודה מרחוק גם מהבית – באמצעות רשתות תקשורת מחשבים, ניתן לאפשר גם לעובד הנמצא בחופשה או לעובד החולה להתחבר לרשת גם מהמחשב הביתי שלו, וכך יש לעובדים נגישות מקסימאלית והם זמינים בכל עת . 
  • מעבר לתרבות עבודה עם דגש על שיתוף פעולה פנים ארגוני – כאשר יש רשת מחשבים המקשרת בין כל העובדים בארגון כל אחד מהעובדים יכול לדעת מה עושה עמיתו , והעובדים יכולים להפרות אחד את השני, לשלוח מידע, לשתף קבצים ועוד, וכך הארגון הופך להית יעיל יותר ויצירתי יותר ובעל תפוקה גבוהה יותר. 

פרויקט של הקמת רשת תקשורת מחשבים אינו עניין פשוט כלל וכלל , ומי שיכול לבצע פרויקט שכזה הוא רק אותן החברות העוסקות בתחום של תכנון והתקנה של רשתות מחשבים,. לפרויקט יש כמה שלבים שהם: אפיון רשת תקשורת המחשבים הנדרשת לכל לקוח, הקמה והטמעה של המחשבים ושאר הציוד הטכנולוגי , בדיקת תקינות הרשת, והפעלה של רשת המחשבים. אנו בחברת רויאל קום עוסקים מזה שנים בביצוע פרויקטים שלתכנון והקמה של רשתות תקשורת מחשבים מסוגים שונים בהתאם לצרכיהם של הלקוחות. אצלנו תמצאו צוות מקצועי ומיומן שיבצע עבורכם את עבודות התכנון וההתקנה של רשתות התקשורת ומצלמות אבטחה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ובסופו של דבר כל לקוח יוכל ליהנות אצלנו ממוצר איכותי ויעיל המותאם בדיוק בשבילו. 

תקשורת אחודה

הרעיון העומד מאחורי תקשורת אחודה (UC) הוא שילוב של שירותי תקשורת בזמן אמת כגון הודעות מיידיות (צ'אט), מידע על נוכחות, טלפוניה (כולל טלפונית IP), ועידות וידאו, שיתוף נתונים, קריאה מלאה בזמן אמת ושירותי תקשורת כגון העברת הודעות מאוחדת (תא קולי משולב, דואר אלקטרוני, SMS ופקס).UC הוא לא רק מוצר אחד, אלא סדרה של מוצרים המספקים ממשק משתמש אחיד ועקבי המשפרים את חוויית המשתמש במספר התקנים וסוגי מדיה. תקשורת אחודה (UC) מאפשר לאדם לשלוח הודעה על מדיום אחד ולקבל את התקשורת במדיום אחר.

רשתות תקשורת מתקדמות של רויאל קום

לפני התפתחות הרשתות האלחוטיות, היה בעת הקמת רשת מחשבים בעסק או בבית, נדרש לעתים קרובות להכניס עשרות מטרים של כבלים פיזיים דרך קירות ותקרות על מנת לספק גישה לכל רשת שאפשרו התקנים אלקטרוניים בבניין. עם הקמתה של נקודת הגישה האלחוטית, משתמשי הרשת יכולים כעת להוסיף התקני גישה אלחוטיים לרשת עם שימוש מועט מאד של כבלים. התקני הגישה האלו נקראים wireless access points או בקיצור WAP.

השימוש הטיפוסי של מערכות אלו כולל הצמדת רשת חוטית ואז מתן גישה אלחוטית LAN אל המשרד. נקודות גישה אלחוטיות מנוהלות על ידי בקר ה-WLAN, אשר מטפל בהתאמות אוטומטיות הנתונות לשליטתערוצי RFלאימות ואבטחה. יתר על כן, בקרים יכולים להיות משולבים כדי ליצור קבוצת ניידות אלחוטית כדי לאפשר נדידה בין הבקרים השונים. 

רוב ה- WAPs משמשים לרשתות אלחוטיות בבית. ברשתות ביתיות בדרך כלל מספיק רק WAP אחד כדי לחבר את כל המחשבים בבית. רוב הנתבים הם אלחוטיים, כלומר מכשירים משולבים הכוללים את ה-WAP, נתב, וכן, לעתים קרובות, מתג אתרנט. רבים כוללים גם מודם פס רחב. 

רשת תקשורת ביתית או תקשורת רשת ביתית אזורית (HAN) היא רשת תקשורת מקומית (LAN) המשמשת לתקשורת בין מכשירים דיגיטליים הפרוסים בדרך כלל בבית, בדרך כלל עבור מספר קטן של מחשבים ואביזרים אישיים, כגון מדפסות מחשוב נייד. פונקציה חשובה היא שיתוף גישה לאינטרנט, בדרך כלל שירותי פס רחב שמוצעים דרך חברות התקשורת השונות על ידי סיבים אופטיים המגיעים עד הבית, או דרך גישה אינטרנט בכבלים, Digital Subscriber Line (DSL) או פס רחב נייד על ידי ספקי שירותי אינטרנט (ISP). בדרך כלל ספק שירותי האינטרנט מספק אחד בלבד לכתובת ה-IP הביתי. הנתב כולל כתובות רשת (NAT), תוכנת שרת proxy ובדרך כלל חומת אש לרשת ומאפשר לכמה מחשבים לשתף את כתובת ה-IP החיצוני. ניתן להניח על יד מחשב עם ממשקי רשת שונים,אבל מכשיר נתב ייעודי נפוץ יותר, לעתים קרובות כולל AccessPoint אלחוטי, ומתן גישה אלחוטי WiFi.

רשתות תקשורת

מאמרים

 Thumbnail
 Thumbnail
 Thumbnail
קידום אתרים מקצועי בגוגל בניית אתרים
Call
Mail