בית חכם

בית חכם הוא שם כולל לבית המורכב ברובו ממערכות אלקטרוניות הניתנות לשליטה באמצעות מחשב ואשר מרכז את כל המערכות השונות של הבית אל מערכת אחת (שלט, מחשב, טלפון) שתנהל את כל שאר המערכות ובאמצעותה יהיה ניתן לבצע את הפעולות השונות.

למה בית חכם?

הבחירה בבית חכם הינה ההתאמה המלאה לבתים כיום להגיע לשליטה מלאה על מערכות הבית השונות הכוללות מערכות החשמל והאלקטרוניקה, מערכות ההתרעה, הגילוי והאזעקות ומערכות הנוחות של הבית. כל אחת מקבוצות אלו מאפשרת שליטה מלאה על מגוון של מכשירים ושירותים שיכול הבית לספק וביניהם מערכות האינטרקום, מצלמות אבטחה, מערכות התרעה לפורצים או לגילוי עשן ואש, מערכות שליטה על דוד החשמל, המקרר, הטלויזה וחימום וקרור הבית ועד מערכות שולטות על פתיחה ונעילה של דלתות ומגרות חשמליות בבית, מערכות כספות ועוד.

אילו מערכות קיימות היום בתחום הבית החכם?

1. ניהול מערכות התרעה, בקרה ושליטה. מערכות אלו הינן מערכות העוסקות בהגנה ההיקפית של הבית לא רק מפני פריצות וגניבות אלא גם מפני בעיות של עשן ואש, הצפות או בעיות חשמליות בבית. המערכות הללו כוללות מצלמות, גלאי עשן, וכו'.

2. מערכות ניהול האלקטרוניקה של הבית. מערכות אלו אחראיות על הפעלות של מכשירים שונים בבית גם מרחוק וגם תוך תיזמון שלהם למשל דוד החשמל, הפעלת תנור לאפייה בזמן שבעל הבית בדרך הביתה, או חימום וקרור הבית לפני שהוא נכנס אליו.

3. מערכות לגיל הזהב. בעזרת המערכות המתקדמות של בית חכם יהיה באפשרותם של בני הגיל השלישי לדאוג לעניינים היומיומיים לבדם וללא צורך בעזרה. בעקבות התקדמות הטכנולוגיה מערכת בית חכם לגיל הזהב דואגת לביטחונו של האדם, בשעת מצוקה או סכנה ובזמן שהמערכת קולטת שמשהו שלילי עומד להתרחש מאפשרת המערכת את האופציה להודיע ולהתריע בפני האנשים הקרובים לאותו אדם על כך ואולי למנוע בכך אסון עתידי.

4. מערכות בעלות ממשקי מגע ידידותיים למשתמש. מטרתו המרכזית של בית חכם הינה להקל על חייו של האדם אם בשל קושי מסוים או בשל העדפת נוחות מסוימת וכל זה מתרכז אל מערכות השליטה והבקרה שדרכם יוכל האדם לתפעל את כל המכשירים החשמליים בביתו באמצעות המערכת. כיום קיימות מגוון אפשרויות בשוק שדרכם אפשר לשלוט על הבית החכם, אם באמצעות שלט פשוט או עד מסך נגיעה שבאמצעות נגיעה במסך אתה ניגש לממשק שדרכו אתה בוחר את המכשיר אותו אתה רוצה לתפעל.

5. מערכות בית חכם נשלטות סלולר. בעידן הנוכחי ניתן אפילו להשתלט על המכשירים בבית באמצעות מכשירי הטלפון הניידים המתקדמים, זאת אומרת שאפילו בזמן שאתה נמצא מחוץ לתחומי הבית אתה עדיין יכול לשלוט עליו בעזרת שלט רחוק שהוא במקרה הזה הסלולר שלך ובכך תוכל לדעת תמיד מה המצב בבית שלך גם כשאתה נמצא במקום מרוחק ואין באפשרותך להשגיח עליו מקרוב. בנוסף אפשרות זאת יכולה למנוע פריצות וסכנות
כאשר אתה יכול לראות מי נמצא בבית בעזרת מצלמות המשדרות אל מכשיר הסלולר בעת הצורך.

 

 

בית חכם

מאמרים

 Thumbnail
 Thumbnail
 Thumbnail
קידום אתרים מקצועי בגוגל בניית אתרים
Call
Mail