רמקולים שקועים

רמקולים, מעצם הגדרתם, הם רכיבים שנועדו להאזנה. המודעות הגוברת לעיצוב הבית ולחשיבותו של כל פרט בבית לצורך יצירת חוויה הוליסטית ואסתטית, מנגד, הפנתה את תשומת הלב גם לעיצובם של הרמקולים. למרבה הצער, לא תמיד הרמקולים המספקים את הצליל הטוב ביותר הם גם הרמקולים המשתלבים טוב ביותר בחזותו של הבית.

מה עושים? היום כבר לא צריך להתפשר על חזות הבית, והפתרון לבעיה הוא בהשג ידנו – רמקולים שקועים ואף רמקולים נסתרים, שמספקים לנו את הצליל המושלם, בלי לפגום בחוויה האסתטית שאנו כל כך משתדלים ליצור בביתנו. במאמר זה נסקור את שני סוגי הפתרונות הללו לבעיה

 

רמקולים שקועים – רויאל קום

 

רמקולים שקועים מורכבים בתוך קירות הבית וצורתם לרוב היא מלבנית. חלק מן הרמקולים מאפשרים אף הטיה של הרמקול כלפי המאזין לצורך קבלת זוית צליל טובה יותר. יתרון נוסף של הרמקולים השקועים הוא שניתן להתאימם לחללים קטנים, כגון חדרי אמבטיה, ואף להפוך אותם לעמידים בפני מים ופגעי מזג האוויר. רמקולים שקועים ניתנים לצביעה ועיצוב בהתאם לגוון הבית בו הם ממוקמים. חשוב לאפיין את מערכות השמע בסגנון הרמקולים השקועים בהתאם לגודל הבית, מבנהו והצורך בהתאמת הסאונד למבנה הכללי של המקום בו הוא מוצב. חשוב שזה יהיה סמוך ביותר לשלב בניית הבית.
 
 

רמקולים נסתרים

 

המילה האחרונה בתחום השילוב של רמקולים בבית הם הרמקולים הנסתרים, המורכבים בתוך קירות הבית ולעיתים אף התקרה, ומכוסים בשכבת טיח וצבע ההופכת אותם לחלק אינטגרלי לחלוטין מן הבית. מובן מאליו שבשונה מרמקול רגיל, שמוצא מן הקופסא ומוצב בחלל, הצבתם כרוכה בעבודות בבית ובהתקנת קופסאות בטון מיוחדות בקירות ולכן היא מתאימה בעיקר למי שביתו מצוי כבר בתהליך של שיפוץ או בניה. עם
זאת, במידה ויש בבית קירות גבס, תוכלו לבצע את התהליך ללא סיבוכים מיותרים. חשוב לזכור כי איכות השמע של הרמקולים הנסתרים אינה מגיעה לאיכות השמע של הרמקולים השקועים.


 
בשל המוגבלות בהפקת מנעד הצלילים הנמוכים גם במערכות הרמקולים השקועים וגם במערכות הרמקולים הנסתרים, רצוי להתאים סאב וופר שישלים את הצלילים הנמוכים הללו.
מערכות קולנוע ביתית

מאמרים

 Thumbnail
 Thumbnail
 Thumbnail
קידום אתרים מקצועי בגוגל בניית אתרים
Call
Mail