מערכות שמע

מערכות שמע לבית

מערכת קולנוע ביתי הינו שם נוסף למערכות אודיו מרובות ערוצים אשר מנהלת את מערכות השמע והוידאו של הבית. מערכות שמע אלו, מקושרים מקרנים, מסכי טלויזיה, מסכי פלזמה, מסכי LCD או טלוויזיות תלת מימד בשנים האחרונות, אשר למערכות הצפייה הנ"ל מחוברים לרוב מערכות סאונד משוכללות יותר או פחות בדמות רמקולים מורכבים, רסיברים, אמפליפיירטיונרס ומערכות בס.

כמה עולות מערכות שמע לבית?

מערכות קולנו ביתי יכולות להתחיל בעלות של 8000 ₪ במערכות פשוטות המכילות רסיבר, די וי די ומגברים. ויכולות להסתיים במאות אלפי שקלים כאשר מדובר ברמקולים מקצועיים, טלויזיות משוכללות ובמערכת ניהול חכם של כל השמע והוידאו בבית כולל סטרימר לניהול הוידאו מכל המחשבים בבית.

מה מרכיב מערכת שמע ביתית?

לרוב, מערכות שמע מורכבות משני חלקים: סאונד ותמונה. מערכות הסאונד נשלטות על ידי רמקולים, רסיברים, (מגברים) ותוספות כמו רמקולי בס וכדומה. למערכות התמונה קיימים מסכי הטלוויזיה השונים כשלכך מצטרפים היום מחשבים המשמשים כשרתים, לאחסון סרטי וידאו המחוברים למערכת וסטרימרים, האוספים את כל קבצי הוידאו בבית ומביאים אותם לידי צפייה במערכות השונות. נגני DVD היום עוברים מהפכים לצפייה ברזולוציות גבוהות כמו גם הטלוויזיות וערוצי הכבלים והלווין המתאימים את עצמם לייצור תמונה בעלת חדות מקסימלית.

מערכות שמע – מגמות

כיום ברור כי יש עדיין פערים בין איכות הצליל לאיכות התמונה וכי הסאונד מקדים היום את התמונה ולכן אינו מאפשר עדיין חוויית צפייה קולנועית אמיתית. יחד עם זאת, משתכללות המערכות לשימוש בקולנוע ביתי עד כדי כך, שהתפוסה בבתי הקולנוע בארה"ב ירדה בעשור האחרון ביותר מ25%. מה אומרים המומחים? חווית הצפייה האולטימטיבית תישאר עדיין בידיהם של המקרנים כדי לתת חוויה קולנועית אבל אלו הטובים והמתאימים ביותר יעלו מעל ל10000 ₪ ויש לזכור כי יש להם אורך חיים המוגבל ללא יותר מ5000 שעות. כדי להחליף נורת מסך למקרן תצטרכו להיפרד לעיתים ממחיר של חצי מקרן. כל מסכי הטלוויזיה השונים יעברו לfull HD, הטלוויזיות יעברו ברובן שינוי לתלת ממד, כדי לתת תחושה אמיתית של augmented reality לצופה ולמעשה השינויים הטכנולוגיים הגדולים יהפכו את חוויית הצפייה למציאותית יותר, חדה יותר ומערובת יותר לצופה.

בכל הקשור בסאונד עובדות יצרניות המגברים על ייצור סאונד בפסקול פחות דחוס מהקיים היום, יוספו ערוצי קול והרמקולים יעברו שינויים להתאמה אישית לצופה. כבר היום ניתן למצוא מערכות סראונד במושבי הספות של הסלון, אך החוויה תוכל להיות גדולה הרבה יותר באמצעות התקנת רמקולים הסובבים את הצופה ומעניקים לו קול ייחודי המפריד בין מוסיקה, לדיבור, לרעשים קדמיים ואחוריים. כל הפרדה כזו תאפשר חדות גבוהה יותר של הקול ובעיקר יצירת אפקטים של הימצאות הצופה בסרט.

מערכות שמע

מאמרים

 Thumbnail
 Thumbnail
 Thumbnail
קידום אתרים מקצועי בגוגל בניית אתרים
Call
Mail