מערכות אינטרקום

אינטרקום הוא שם כולל למערכת שבאמצעותה ניתן ליצור קשר בין מקומות שונים באותו המבנה, בדרך כלל משמש האינטרקום על מנת לזהות ולבדוק מי האדם העומד בכניסה לבניין או בית ומבקש להיכנס אל המבנה. שימוש נוסף של אינטרקום הינו ליצור קשר בין חלק אחד של הבניין לחלק השני באמצעות לחיצה על מספר בודד בלבד.

מערכות האינטרקום שאיתם עובדת רויאל קום כוללות:

  1. אינטרקום
  2. אינטרקום משולב מקודד לוח מקשים
  3. אינטרקום משולב מקודד ומצלמה (קיים גם באופציה לא מקודדת)

כל יחידות האינטרקום המשווקות ברויאל קום מותאמות לשימוש בתנאי חוץ ופנים, שקועים בקיר או מותקנים על קירות, עשויים פלסטיק או משולבי מתכת או אלומיניום מוברש. ניתן להתאים את המערכות לבניין או לבית בו הן מותקנות מבחינת הקופסאות החיצוניות ותנאי העיצוב שהבית מכתיב. 

מהם תפקידי האינטרקום לבית ולמשרדים? :

מערכת האינטרקום הפופולרית ביותר כיום הינה מערכת אינטרקום המשמשת כבקרת כניסה למבנה מסוים. למערכת האינטרקום שכזאת יש מגוון ווריאציות ומטרה הכוללת היא להגן ולשמור על ביטחונם של השוהים במבנה ושיהיה באפשרותם לזהות את האדם המבקש להיכנס למבנה ובכך לאשר או לדחות את בקשתו להיכנס למבנה. 

כיום ישנם סוגים רבים של מערכות המשמשות לבקרת כניסה לבית החכם:

  • מערכת בקרת כניסה באמצעות קוד – המערכת הפופולרית ביותר כיום הינה מערכת בקרת כניסה עם קוד, על מנת להיכנס למבנה מסוים עלייך להקיש את הקוד שאותו מגדיר בעל המבנה ובמידה והקוד נכון הדלת נפתחת.
  • מערכת בקרת כניסה באמצעות כרטיס – מערכת פחות פופולארית אך יותר מוגנת, על מנת להיכנס למבנה יהיה על אותו אדם להצטייד בכרטיס קרבה שאותו הוא קיבל מבעל המבנה ובאמצעותו תתאפשר הכניסה למבנה על ידי העברת הכרטיס באינטרקום.
  • מערכת בקרת כניסה ביומטרית באמצעות טביעות אצבע – אחת המערכות החדישות ביותר והבטוחות ביותר הינה מערכת כניסה באמצעות טביעות אצבעות, על מנת להיכנס למבנה על האדם המעוניין להיכנס להניח את האצבע שלו על קורא טביעות האצבעות ובמידה וטביעת האצבע מוכרת למערכת, האדם יוכל להיכנס למבנה.

בנוסף לאפשרויות אלה קיימים עוד מגוון רחב של סוגי אינטרקום המשמשים לבקרות כניסה, אם זה באמצעות דיבור עם האדם העומד בכניסה או באמצעות מצלמות אבטחה המותקנת בכניסה ומאפשרת לראות את האדם המבקש להיכנס למבנה – ובנוסף ישנם אפשרויות לשלב בין מספר בקרות כניסה תוך יצירת מערכת כניסה מאובטחת יותר ובטוחה יותר.

אינטרקום משולב קודן ומתאם טלפוניה :

קודן הנו הדרך המועדפת על רוב הבניינים ובתי המגורים בשמירה על ביטחונם של בעל הבית \ העסק מגדיר קוד מסוים שאותו צריך להקיש על מנת להיכנס למבנה בו הוא מתקין את הקודן. במידה והבן אדם המעוניין להיכנס מגיש את הקוד הנכון יש באפשרותו לפתוח את הדלת ולהיכנס אל המבנה ובמידה והקוד שגוי בקשתו נתקלת בסירוב והדלת נשארת נעולה.

עוד דרך נפוצה כיום לשמור על הביטחון בבית או בעסק הינה באמצעות מתאם טלפוני – במידה ואדם מעוניין להיכנס לעסק או בניין עליו לצלצל באינטרקום הטלפוני ובמקביל בעל העסק או הדייר בבניין מקבל שיחה לטלפון ויכול באמצעות דיבור עם האדם העומד בכניסה לברר את זהותו ובאמצעות לחיצה בטלפון לאשר או לדחות את בקשתו להיכנס. בנוסף היום קיים גם שדרוג למתאם הטלפוני המאשר להתקין גם מצלמה על דלת הכניסה וכאשר האדם מבקש להיכנס תעלה התמונה שלו למסך ושוב יהיה באפשרותו של בעל העסק או הבית לדחות או לאשר את כניסתו.

מערכות האינטרקום של רויאל קום עומדות בתקני הבטיחות המחמירים תוך שימת לב לפרטים אסטטיים לחזית הבניין ובתוך הדירה עצמה. כמו כן, מערכות האינטרקום של רויאל קום מצטיינות במערכות זיהוי גבוה, במערכות בדיקה משוכללות וביכולת עמידה בפני פורצים.

מאמרים

 Thumbnail
 Thumbnail
 Thumbnail
קידום אתרים מקצועי בגוגל בניית אתרים
Call
Mail